Przez włoskie Alpy

from € 
 • Proponowana wycieczka dla małych grup już od 8 osób
 • W składzie: Wenecja - Bolzano - Dolomity - Innsbruck - Neuschwanstein - Salzburg - Monachium
 • 14 posiłków i anglojęzyczny pilot wycieczki przez cały czas trwania podróży.
Book Tour
Highlights
W programie:
WENECJA - BOLZANO - INNSBRUCK - OBERAMMERGAU - LINDERHOF - MONACHIUM - SALZBURG
 • Wycieczka po ukrytych zakątkach Wenecji i pomieszczeniach mieszkalnych i komnatach Pałacu Dożów
 • Dolomity: spektakularne widoki, wiekowa tradycja rzeźbienia w drewnie i muzyka disco!  
 • Bawaria i jej majestatyczne zamki: Neuschwanstein i Linderhof 
 • Salzburg, miejsce narodzin Mozarta i plan filmowy The Sound of Music
 • Doświadczenie Fruehschoppen w Monachium: Weisswurst, Pretzel i Weissbier

 

PROPONOWANA TRASA


Dzień 1: WENECJA

Transfer z lotniska w Wenecji do hotelu. Powitalny napój. Powitalna kolacja i nocleg.
Posiłki: BB
 

Dzień 2: WENECJA

Śniadanie w hotelu. Poranna wycieczka po mieście w celu odkrycia mniej znanej Wenecji tzw. "Mniejszej Wenecji" z fascynującym spacerem z przewodnikiem pomiędzy Placem Świętego Marka a Mostem Rialto, który pozwoli Ci podziwiać zewnętrzną część majestatycznych arcydzieł architektonicznych zazwyczaj nie ujętych w głównych trasach turystycznych oraz kilka unikalnych struktur, które przyczyniają się do uczynienia Wenecji wyjątkowym miastem. Obejrzyj Złotą Bazylikę San Marco, zbudowaną na przestrzeni kilku wieków w połączeniu architektury bizantyjskiej, rzymskiej i weneckiej oraz podziwiaj zewnętrzną część Teatru La Fenice w Wenecji - najważniejszej opery w Wenecji, wielokrotnie niszczonej i odbudowywanej, w której odbywały się premiery wielkich kompozytorów włoskich XIX wieku. Następnie kontynuacja do Pałacu Dożów, oficjalnej rezydencji władcy Wenecji, aby odkryć środowiska, które ukształtowały historię Republiki Weneckiej: cenne pokoje w mieszkaniu Doża; Komnaty Instytucjonalne - gdzie decydowano o życiu politycznym i administracyjnym Republiki Weneckiej. Lunch na własną rękę. Wolne popołudnie na własne odkrycia lub zakupy. Nocleg.
Posiłki: BB
 

Dzień 3: WERONA - BOLZANO - ÖTZI CZŁOWIEK LODU

Śniadanie w formie bufetu. Dziś rano dotrzesz do Werony, miasta Romeo i Julii, gdzie czeka nas wycieczka z przewodnikiem. Zwiedzisz słynny Piazza Bra z Areną (rzymski amfiteatr) i oczywiście dom dwojga pechowych kochanków. Po lunchu na własną rękę, czas wolny na spacer po historycznym centrum. Wsiądziemy do naszego autokaru i pojedziemy na północ, w kierunku Bolzano. Miasto Bolzano ma dwa style życia, jeden północnoeuropejski, a drugi bardziej śródziemnomorski, łączą się w idealną jedność, która jest wyraźnie widoczna w historycznych i artystycznych skarbach tego miasta. Przez wieki Bolzano było uprzywilejowanym centrum wymiany handlowej między Włochami a Niemcami. Dzisiaj stolica Górnej Adygi/Suedtirolu stała się kosmopolitycznym miastem, które wie, jak być żywym, pogodnym, nowoczesnym i jednocześnie wyrafinowanym. Wizyta w Muzeum Archeologicznym, aby zobaczyć Ötzi, Człowieka Lodu, słynne zmumifikowane zwłoki wyjęte z lodowca we włoskich Alpach około 20 lat temu i liczące około 5300 lat. Kolacja w miejscowej restauracji i nocleg.
Posiłki: BB
 

Dzień 4: POTĘŻNE DOLOMITY

Śniadanie w formie bufetu. Spacer po starym mieście, przechodząc przez zapraszający rynek (Piazza delle Erbe) w centrum miasta, z jego słynnymi stałymi straganami z owocami i warzywami (nieczynne w sobotę po południu, niedzielę i święta). Kontynuujemy wizytę przy średniowiecznych Arkadach (Portici), z widokiem na gotycką Katedrę. Z przyjemnością zgubisz się wśród jej pięknych uliczek. Przejazd do jeziora Carezza, na krótki postój fotograficzny. Przejażdżka przez pasmo Sella i przeżycie prawdziwie inspirującej jazdy przez przełęcz Pordoi i Gardena. Canazei, Corvara i Ortisei to najsłynniejsze wioski alpejskie, przez które będziemy przejeżdżać. Obiad w lokalnej restauracji. W Ortisei zatrzymamy się w warsztacie snycerskim i zobaczymy rzeźbiarza w akcji. Drewniane rzeźby z Val Gardena są znane na całym świecie i świadczą o stuletniej tradycji. Powrót do hotelu.  Nocleg
Posiłki: BB
 

Dzień 5: INNSBRUCK - MITTELWAND

Śniadanie w formie bufetu. Poranny wyjazd do Innsbrucka pociągiem. Przejedziemy malowniczą trasą, która zabierze nas przez przełęcz Brennero i przez Most Europa, najwyższy most drogowy w Europie. Dotrzemy do Innsbrucku, gdzie odbędziemy pieszą wycieczkę po starym mieście. Na uwagę zasługuje wspaniała Wieża Miejska, zbudowana w 1442 r., a później zwieńczona barokową kopułą cebulową, Pałac pod Złotym Dachem, wzniesiony na początku XV w. przez arcyksięcia Fryderyka IV jako rezydencja tyrolskich władców. Obiad na własną rękę i trochę wolnego czasu.  Dalej do Mittenwald, uroczej bawarskiej wioski słynącej z doskonałych skrzypiec, altówek i innych instrumentów strunowych, które są produkowane przez wykwalifikowanych rzemieślników. W Geigenbaumuseum (Muzeum Skrzypiec) w Mittenwaldzie znajduje się stała ekspozycja klasycznych instrumentów smyczkowych, produkowanych w mieście od ponad 300 lat. Kolacja i nocleg w regionie Oberammergau.
Posiłki: BB
 

Dzień 6: OBERAMMERGAU - LINDERHOF - NEUSCHWANSTEIN - MONACHIUM

Śniadanie w formie bufetu. Odwiedź Oberammergau, wioskę słynącą z przedstawienia Męki Pańskiej, znaną również z Lueftl - freskowe malowidła są charakterystyczną dekoracją domów w regionach alpejskich - snycerki i sklepików bożonarodzeniowych.  Obiad i trochę wolnego czasu na samodzielne zwiedzanie, a także na zakupy wspaniałych pamiątek. Następnym przystankiem jest Linderhof, wybudowany w latach 1870-1879, w misternym rokokowym stylu przypominającym Królów Burbońskich, gdzie przez kilka lat rzeczywiście mieszkał Ludwik II. Zwiedzimy wnętrze pałacu z miejscowym przewodnikiem zamkowym, będziecie mieli również czas na spacer po uroczystych ogrodach. Stamtąd udamy się do wioski Hohenschwangau. Wizyta w zamku króla Ludwika II w Neuschwanstein z przewodnikiem miejscowego zamku. Następnie kontynuujemy podróż do Monachium. Bawarska kolacja w miejscowej restauracji i nocleg.
Posiłki: BB
 

Dzień 7: SALZBURG

Śniadanie w formie bufetu. Dziś rano pojedziemy na wschód wzdłuż Alp Bawarskich do barokowego Salzburga, tego znanego na całym świecie miasta Mozarta i Sound of Music. Po przyjeździe dołączymy do przewodnika na spacer po starym mieście, od 1996 roku wpisanym na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Zobacz Ogrody Mirabell, jedną ze scenerii filmowych The Sound of Music, Getreidegasse z miejscem narodzin Mozarta i katedrę. Następnie można spędzić dużo wolnego czasu na zakupach, zwiedzaniu, wjechać kolejką linową do twierdzy Hohensalzburg, aby podziwiać wspaniałe widoki, lub spędzić czas w jednym z tradycyjnych Kaffeehaus i spróbować słynnego Salzburger Nockerln lub oryginalnego Mozartkugeln (Kulki Mozarta od Furst). Powrót do Monachium. Nocleg.
Posiłki: BB
 

Dzień 8: MONACHIUM

Śniadanie w hotelu. Dziś rano z przewodnikiem wybierz się na 2 godzinny spacer po historycznym centrum Monachium, gdzie będziesz miał okazję zobaczyć zabytki takie jak Ratusz Staromiejski, Frauenkirche i Kościół św. Piotra oraz Monachijską Rezydencję (zwiedzanie zewnętrzne). Warto zajrzeć do słynnej piwiarni Hofbräuhaus, najstarszej piwiarni w Monachium, założonej w 1589 r. przez księcia bawarskiego Wilhelma V. Odwiedź tętniący życiem targ spożywczy Viktualienmarkt, Marienplatz i Odeonsplatz. Podczas zwiedzania można skosztować niemieckiego śniadania lub "Fruehschoppen", piwa i Weisswurst. Po południu czas wolny. Nocleg.
Posiłki: BB
 

Dzień 9: MONACHIUM

Śniadanie w hotelu i transfer na lotnisko MUC.
Posiłki: BB

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

* The itinerary is on request and rates are subject to the availability of the hotels at the time of booking.
   Prices are subject to change if travel occur during trade shows, bank holidays or special events and supplements may be applied.

 

Included Features

 • Welcome drink
 • 8 nights in 4*  centrally located hotels
 • 14 meals (8 Breakfast,  2 3-course lunch with drinks included. 3 3-course dinner in a local restaurant with drinks included,  and 1 3-course dinner at hotel drinks included)
 • Wood carving workshop in Val Gardena followed by coffe and cake
 • Bavarian Fruehschoppen experience in Munich (Weisswurst, Pretzel and Weissbier)
 • English speaking guide during guided tours (Venice, Bolzano, Salzburg, Munich, Neuschwanstein and Linderhof)
 • Skip the line entrance ticket to Doge’s Palace
 • Entrance fees to the Archeological Museum (Bolzano),  Neuschwanstein and Linderhof Castles
 • Deluxe AC motor-coach as per itinerary
 • Airport transfers
 • Porterage in/out at all hotels
 • Ignas Tour English speaking tour director throughout the trip
 • Headsets throughout the trip

Not Included

 • Tips, City Taxes and everything not listed under “Included features”

Ignas Tour Hotel Collection

 • Venice
 • Hotel Bonvecchiati 4* or similar
 • Bolzano
 • Hotel Scala 4* or similar
 • Oberammergau
 • Hotel Boeld 4* or similar
 • Munich
 • Hotel Munich Arabella Park 4* or similar   

Prices

* Price per person sharing a double/twin room:

Dates 8 guests 16 guests 25 guests
01/07/17 - 03/15/17
11/01/17 - 12/20/17
€ 1799 € 1399 € 1199
03/15/17 - 04/03/17
10/01/17 - 10/31/17
€ 2009 € 1599 € 1399
04/30/17 - 06/30/17
08/30/17 - 09/30/17
€ 2139 € 1689 € 1499
Single supplement: € 219

*The itinerary is on request and rates are subject to the availability of the hotels at the time of booking. Prices are subject to change if travel occur during trade shows, bank holidays or special events and supplements may be applied.